Виплати пенсіонерам. Чи зміниться мінімальна пенсія до кінця 2023 року

Чи буде до кінця року підвищення мінімальної пенсії (Фото:Єлизавета Сергієнко/Пресцентр НБУ)

В 2023 році провели три хвилі підвищення пенсій — березнева індексація, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам та індексація пенсій українців, які вийшли на відпочинок за спеціальним законом. Розповідаємо, чи буде до кінця року підвищення мінімальної пенсії.

Читайте також: Пенсії-2023: що зміниться з 1 серпня

Мінімальна пенсія залишиться без змін до кінця року

На сьогодні найнижча пенсія в Україні дорівнює 2093 гривням. А для осіб з повним стажем мінімальна пенсійна виплата починається від 2760 гривень. Ці суми залишиться без змін до кінця 2023-го.

До війни розмір мінімальної пенсії підвищувався двічі на рік — 1 липня та 1 грудня, коли переглядався розмір мінімального прожиткового мінімуму. Але 2023 року він заморожений.

В 2023 року прожитковий мінімум для дітей 6−18 років становить 2833 грн. Для працездатних осіб його рівень зафіксовано на 2684 грн, а для людей, які втратили працездатність — 2093 грн.

У держбюджеті не передбачено підвищення мінімальної пенсії та мінімального прожиткового мінімуму до кінця поточного року.

Читайте також: Пенсія-2023: в Україні змінилися вимоги до стажу

Хто і які отримає доплати у серпні

До Дня Незалежності України деяким категоріям пенсіонерів передбачено доплати. Йдеться про ветеранів війни і жертв нацистських переслідувань.

Ці виплати зазвичай приурочувалися до Дня Перемоги та виплачувались у травні, але цього року Кабмін ухвалив рішення перенести виплату на серпень.

Також доплати у серпні отримають ветерани російсько-української війни та члени сімей загиблих.

Цього року ці виплати будуть в розмірі від 450 до 3100 грн.

Читайте також: Доплати пенсіонерам: стали відомі суми виплат ветеранам до Дня Незалежності

От Admin