Нанопристрій, що зчитує різницю солоної та прісної води, допоможе в отриманні чистої енергії (Фото:pixabay)

Дослідники повідомляють про прорив у галузі генерації енергії з використанням нанотехнологій. Вони розробили пристрій, здатний отримувати електроенергію зі звичайної солоної води.

Винайдений групою дослідників з Університету Іллінойсу нанопристрій являє собою маленький, але потужний генератор, здатний перетворювати енергію, отриману з різниці солоності води.

Воно використовує мікроскопічні канали, щоб створити різницю в концентрації солі між двома точками, що зі свого боку генерує електричний потенціал.

Це відкриття має потенціал стати революцією в галузі забезпечення енергією. На відміну від традиційних джерел енергії, як-от вугілля та нафта, запропонований метод забезпечує поновлювану та екологічно чисту енергію без викидів парникових газів і негативного впливу на навколишнє середовище.

Однак, незважаючи на потенціал цієї технології, вона все ще перебуває на стадії дослідження і розробки. Вчені та інженери продовжують роботу над удосконаленням нанопристрою та його масштабуванням для комерційного використання.

«На даному етапі наш проєкт все ще є концепцією, але він доволі універсальний і вже демонструє великий потенціал для застосування в енергетиці, — каже Жан-П’єр Лебертон, професор електротехніки та комп’ютерної інженерії Університету Іллінойсу і головний автор дослідження. — Усе почалося з академічного питання: „Чи може нанорозмірний твердотільний пристрій витягувати енергію з іонного потоку?“ — але наша конструкція перевершила всі очікування і сильно здивувала нас».

Вчені планують продовжити роботу і, врешті-решт, отримати пристрій, здатний забезпечувати споживача дешевою чистою і безпечною енергією.

От Admin