Сміливі та заповзятливі. Понад тисячу років тому вікінги вже торгували з центральною Європою

У Німеччині знайшли гребені з рогів північних оленів (Фото:Маріана Муньос-Родрігес/Йоркський університет)

Проаналізувавши гребені, знайдені на місці колись існуючого міста Хедебю, нині — Німеччина, дослідники виявили цікаву річ. Артефакти були виготовлені з рогів північних оленів, що живуть у Скандинавії.

Вчені вивчили археологічні знахідки та аналізували дані про вікінгські поселення, що дало їм змогу виявити, що стародавні мореплавці північних морів часто відвідували віддалені райони для торгівлі.

Використовуючи метод під назвою «Зооархеологія за допомогою мас-спектрометрії» або ZooMS, вони виявили, що до 90% гребенів було зроблено з рогів північного оленя (Rangifer tarandus), також відомого як карибу.

Оскільки стада оленів жили тільки в північній Скандинавії, це дає змогу припустити, що або роги, або самі гребені були імпортовані в Хедебю.

Якщо гребені були привезені здалеку, це також вказує на існування довгострокових і великомасштабних торговельних відносин між Хедебю і Крайньою Північчю, каже команда.

І їхні результати показують, що він існував ще 800 року нашої ери — всього через сім років після набігу вікінгів на Ліндісфарн в Англії, який зазвичай називають початком епохи вікінгів.

«Ми почали відповідати на цілу низку запитань щодо часу подорожей і торгівлі в Британії та Скандинавії епохи вікінгів», — каже Стівен Ешбі, археолог з Йоркського університету.

Це дослідження відкриває новий погляд на масштаби і сміливість вікінгських торговельних експедицій, які простягалися на сотні миль углиб Європи.

Вчені припускають, що вікінги використовували складні маршрути і мережі для доставки товарів і обміну ресурсами з іншими культурами, розширюючи свою торгівлю і культурний вплив.

От Admin