Понад третина українських біженців у Німеччині розглядає можливість повернутися додому (Фото:Fabrizio Bensch / Reuters)

Понад третина українських біженців, які наразі перебувають у Німеччині, розглядають можливість повернутися на Батьківщину у близькій чи далекій перспективі.

Про це свідчать результати дослідження З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців*, проведеного Міграційною платформою EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії прем’єр-міністра Польщі.

Дослідження показало, що 39% українських біженців, які перебувають у Німеччині, планують повернутися в Україну у близькій чи далекій перспективі. При цьому 35% українських біженців хотіли б залишитися в Німеччині хоча б на рік, а 9% — назавжди. 18% респондентів декларують намір повернутися в Україну, не чекаючи закінчення війни. Також досить високий відсоток тих, хто не визначився — 22%.

НАТО важливіше за возз'єднання з родиною. Скільки українських біженців у Німеччині готові повернутися додому і що їх мотивує — дослідження

Інфографіка: EWL

«Кількість українців, які проживали в Німеччині у 2021 році, була відносно невеликою — близько 150 тис., що становило лише 1,3% від загальної кількості іноземців у цій країні. Однак лише за півтора року після повномасштабного вторгнення ця цифра зросла в шість разів. Це стало викликом, але водночас і можливістю для німецького ринку праці», — коментує Міхаліна Сєлевич, директор з міжнародного розвитку Міграційної платформи EWL.

Серед факторів, що спонукають повертатися в Україну після закінчення війни, українські біженці вказують насамперед цивілізаційний вибір України — реальну перспективу членства в НАТО (60%) та ЄС (55%), що є гарантією безпеки для людей. Також можливість возз’єднання з сім’єю, яка залишилася в Україні, заохочує українців повертатися додому (59%) та економічний фактор (підвищення рівня оплати праці та покращення умов праці — 55%).

Понад третина українських біженців (35%) визнають, що податкові пільги та дешеві кредити є важливим чинником, який мотивує їх повернутися в Україну. Ще 30% респондентів вказують на підтримку держави у відбудові чи поверненні квартири чи будинку. А кожного четвертого респондента (26%) мотивуватимуть повертатися прості умови відкриття і ведення бізнесу.

НАТО важливіше за возз'єднання з родиною. Скільки українських біженців у Німеччині готові повернутися додому і що їх мотивує — дослідження

Інфографіка: EWL

Автори дослідження стверджують, що респонденти заявляють лише про свої наміри. Остаточне рішення про повернення на батьківщину залежатиме від багатьох обставин, зокрема від перебігу війни та економічної ситуації в Україні.

Читайте також:

Раніше повідомлялося, що у 2024 році Німеччина планує вдвічі скоротити федеральну допомогу, яку вона виділяє регіонам на прийом та інтеграцію біженців.

* Дослідження було створено після аналізу результатів опитування З Польщі до Німеччини. Нові тенденції в міграції українських біженців, яке було проведено у серпні 2023 року в Німеччині. Було опитано 400 повнолітніх громадян України, які приїхали до Польщі після початку війни, а потім виїхали до Німеччини.

От Admin