Мафусаїл названий на честь біблійного персонажа, який прожив майже тисячу років (Фото:Акваріум Стейнхарта)

Нове дослідження показало, що знаменитий австралійський рогозуб на ім’я Мафусаїл, який прибув до США з Австралії 1938 року, міг досягти віку 101 року.

Мафусаїл прибув до США 1938 року разом із понад 200 іншими рибами з Фіджі та Австралії й оселився в акваріумі Стейнхарта. Незважаючи на довге життя, вік Мафусаїла залишався загадкою. Передбачалося, що рогозубу 84 роки, що вже робило його найстарішою рибою в неволі. Однак нові дослідження показали, що він уже давно міг переступити столітній рубіж.

Для визначення точного віку Мафусаїла вчені використовували метод «вікового годинника ДНК». Вони порівняли його ДНК з генетичним матеріалом інших австралійських дводишних риб і проаналізували метилювання в генетичному матеріалі. Про це пише Live Science.

Метилювання — це біологічний процес, який з плином часу накопичує зміни в ДНК. Результати вказують на вік Мафусаїла в 92 роки, але ці результати приблизні, насправді рибі може бути 101 рік.

Це відкриття викликало інтерес у науковій спільноті та серед відвідувачів акваріума. Мафусаїл продовжує жити активним життям і не проявляє ознак уповільнення, що дивно для риби його віку. Дослідники наголошують на важливості більш детального вивчення цього незвичайного екземпляра.

https://www.youtube.com/embed/4-m1nb64OXE?si=HJAVnkpO6UBMVrSW&controls=0

От Admin