Катастрофічна повінь у Лівії була спричинена глобальним потеплінням — кліматологи

Повінь у Лівії забрала життя понад 11 тисяч осіб (Фото:REUTERS/Esam Omran Al-Fetori)

Нове дослідження показує, що зміна клімату збільшила ймовірність масштабних повеней у Лівії в 50 разів.

Дослідження, проведене міжнародною групою кліматологів з компанії World Weather Attribution (WWA), виявило, що кліматичні зміни відіграють ключову роль у збільшенні частоти та масштабу повеней у Лівії, Греції та Болгарії. Ці країни періодично стикаються з руйнівними повенями, які загрожують життю і майну місцевих жителів.

Автори пишуть, що незважаючи на кратне збільшення ймовірності сильних повеней у регіоні, подія в Лівії, як і раніше, є надзвичайню, і ймовірно, повториться тільки через 300−600 років за нинішніх тенденцій.

Однак учені дійшли висновку, що тренд на потепління і, відповідно, збільшення кількості катаклізмів, може тільки посилитися в майбутньому, якщо не буде вжито заходів зі зниження темпів зміни клімату і зміцнення інфраструктури для захисту від повеней.

Особливо важливо приділити увагу цим заходам варто владі трьох країн, що перебувають у групі ризику.

Вчені наголошують на необхідності термінових дій для скорочення викидів парникових газів та адаптації до мінливих кліматичних умов, щоб знизити рівень загрози від повеней та інших екстремальних погодних явищ у цих та інших вразливих регіонах світу.

От Admin