Федрезерв зберіг ставку на рівні 5,25−5,5% річних. (Фото:Image by NikolayFrolochkin from Pixabay)

Федрезерв США зберіг ставку на максимально високому рівні за останні 22 роки.

Федрезерв США зберіг процентну ставку за федеральними кредитними коштами (federal funds rate) на рівні 5,25−5,5% річних.

Про це йдеться в повідомленні Федерального комітету з операцій на відкритому ринку.

Читайте також: Іван Компан Що погано для економіки — добре для ринків. Це правило знову працює

Таке рішення збіглося з очікуваннями більшості аналітиків та економістів. Воно було ухвалене комітетом одноголосно. Ставка Федрезерву залишається на максимальному за два роки рівні.

«Останні дані свідчать про те, що економічна активність зростає стійкими темпами. Приріст числа робочих місць в останні місяці сповільнився, але залишається сильним, а рівень безробіття залишався низьким. Інфляція, як і раніше, підвищена», — зазначили в комітеті.

Також у ФРС зазначили, що посилення кредитних умов для домогосподарств і бізнесу, ймовірно, позначатиметься на економічній активності, темпах працевлаштування та інфляції.

«Потенційний масштаб цих наслідків, як і раніше, не зрозумілий», — ідеться в повідомленні.

У комітеті прагнуть до досягнення максимальної зайнятості та інфляції на рівні 2% у довгостроковій перспективі. Для досягнення цих цілей комітет вирішив зберегти цільовий діапазон ставки за федеральними кредитними коштами на рівні 5,25−5,5% річних.

Влітку у ФРС зазначали, що у найбільших банків США є хороші можливості пережити серйозну рецесію і продовжити кредитування домогосподарств і підприємств.

От Admin