Руїни знайшли під час розкопок на гравійному кар’єрі (Фото:ADA Zug, Девід Джеке)

Під час робіт у гравійному кар’єрі поблизу міста Цуг було знайдено 2000-літні стіни та кілька цінних артефактів. Наразі невідомо, була ця споруда житловою чи мала культовий характер.

Дослідники виявили залишки потинькованої стіни, залізні цвяхи, осколки золота, можливо, від ювелірних прикрас, а також різноманітні предмети, включно з чашами, скляними посудинами, посудом і амфорами.

Цю знахідку вважають археологічною сенсацією для регіону, і вона може більш детально висвітлити діяльність римлян у центральній частині Швейцарії.

Розміри виявлених стін оцінюються в більш ніж 500 квадратних метрів. Однак їхнє функціональне призначення поки що залишається загадкою: незрозуміло, чи була це вілла, чи, можливо, храм.

Археологи зазначають, що в цій місцевості такі масштабні римські споруди не розкопували вже майже 100 років. Це відкриття може значно збагатити розуміння історії цієї частини Швейцарії.

У рамках археологічних досліджень також було знайдено свідоцтва торгівлі римлян із Середземномор’ям, що підтверджують виявлені амфори, які використовували для зберігання рідин, як-от вино, оливкова олія і рибний соус. Також було виявлено різні монети, включно зі срібним денарієм із зображенням слона та істоти, схожої на змію або дракона.

Туристам буде надано можливість відвідати руїни римських стін під час «дня розкопок», запланованого на 2 вересня.

От Admin